Fulltextové vyhledávání

Počasí

Středa Zataženo 22/10 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 18/14 °C
Pátek Oblačno 20/11 °C
Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 19/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Informace pro odběratele pitné vody

Informace pro odběratele pitné vodyInformace pro odběratele pitné vody

Odpověď na dotazy týkajicí se nezvyklého zabarvení pitné vody na vodovodní síti

11. listopadu 2021

Vážení odběratelé,

ti, kteří odebíráte vodu ze Skupinového vodovodu Horka, se na nás v současné době obracíte s dotazy na nezvyklé zabarvení vody na vodovodní síti.

Chtěli bychom Vás ubezpečit, že pitná voda je zdravotně nezávadná a je možné ji bez obav používat k běžné spotřebě. Rádi bychom Vám poskytli následující vysvětlení:

Skupinový vodovod Horka je zásobován z úpravny vody Horka, která upravuje surovou vodu z nádrže Horka. V létě a v zimě dochází v nádrži k vertikální teplotní stratifikaci. Na jaře a na podzim dochází vlivem teplotních změn a větru k proudění k promíchávání vrstev. V důsledku těchto cirkulací i ukazatel mangan podléhá v nádrží vertikální stratifikaci. Mangan obsažený v sedimentech nádrže může být v redukčních podmínkách uvolněn do kapalné fáze a v období podzimní cirkulace mohou jeho koncentrace dočasně vzrůst v celém objemu nádrže a být příčinou problémů při úpravě vody. S tímto problémem se více, či méně potýkáme na Úpravně vody Horka každý rok, letos však ve větší míře. To znamená, že zvýšený obsah manganu přicházející v surové vodě na úpravnu vody Horka, se obtížně odstraňuje a dochází k tomu, že v upravené vodě jsou vyšší hodnoty manganu a tím i zabarvení vody.

Naše legislativa zohledňuje tyto skutečnosti a v případě, kdy jsou ve zdroji vyšší hodnoty manganu a jsou způsobeny geologickým prostředím, jsou považovány až do hodnoty 0,1 mg/l za vyhovující. Naše provozní společnost má od Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje povolenu pro Skupinový vodovod Horka koncentraci manganu do 0,1 mg/l. To znamená, že kvalita vody je v souladu požadavky legislativy.

Jsme si vědomi toho, že po většinu roku jste zvyklí na pitnou vodu bez jakýchkoliv organoleptických změn a jakákoliv změna vzbudí obavy. Pitná voda na vodovodní síti je pravidelně monitorována a z výsledků rozborů je zřejmé, že parametry jsou plněny.

Vodárna Sokolovsko logo

Přejeme Vám i všem Vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2022 pevné zdraví a mnoho štěstí a spokojenosti.

Váš dodavatel pitné vody společnost VODÁRNA SOKOLOVSKO s.r.o.

Veškeré informace o nás naleznete na: www.vodasok.cz

Telefon recepce: +420 352 304 123

Pohotovostní linka: +420 703 464 464

email: info@vodasok.cz

Současně naše společnost hledá do svých řad nové zaměstnance na pracovní pozice:

  • Provozní montér vodovodů
  • Provozní elektrikář
  • Provozní zámečník

Nabízíme: Jistotu a stabilitu firmy. Odpovídající platové ohodnocení. Možnost dalšího profesního vzdělávání. Nadstandardní zaměstnanecké výhody vyplývající z kolektivní smlouvy.